Projekty

Kalendář domů, ptačí budky do českých lesů

pefc-kalendar-2017-vizualizace

Chodíte rádi do lesa a užíváte si zpěv ptáků? Chcete si LES každý den připomínat s vědomím, že jste podpořili dobrou věc?

Pořiďte si domu charitativní nástěnný kalendář PEFC ČR na rok 2017, který je plný krásných fotografií z českých lesů od talentovaného umělce Petra Hricka (www.petrhricko.cz).

Výtěžek z prodeje kalendářů věnujeme Hnutí Brontosaurus, jehož dobrovolníci díky vám vyvěsí v českých lesích další ptačí budky.

KOUPIT KALENDÁŘ ZA 349,- Kč

(kalendář prodává ekologický eshop Econea.cz, rozměry kalendáře jsou 50x50cm)

Podaří-li se nám prodat všech 300 kalendářů, které máme letos připravené k prodeji, tak dobrovolníkům z Hnutí Brontosaurus předáme celkem 74.700 , za což vyvěsí 211 nových ptačích budek v českých lesích.

Tisk kalendářů financuje organizace PEFC ČR. Z celkové ceny kalendáře jde 50kč na dopravu, dalších 50Kč odevzdáme státu v podobě DPH a 249 Kč předáme Hnutí Brontosaurus.

Děkujeme, že do toho jdete s námi!

Proč vyvěšovat v lesích ptačí budky?

Vyvěšování ptačích budek má význam nejen pro ochranu ptáků, ale je i velmi důležitým prvkem biologické ochrany lesů. Ptáci se soustřeďují v místě výskytu a šíření škodlivého hmyzu a dokážou likvidovat jeho různá vývojová stadia (vajíčka, housenky, housenice). Biologická ochrana je jedním ze základních preventivních opatření. Součástí přeměny lesů do stavů blízkého přírodě je podpora přirozených nepřátel lesních škůdců, respektive zlepšení životního prostředí ptactva. Této aktivitě jako PEFC ČR fandíme a chceme jí výtěžkem z prodeje kalendářů finančně podpořit.

Kdo stojí za projektem?

pefc-cr_logo_oriznutePEFC Česká republika je nezisková organizace, jejímž cílem je podpora a propagace trvale udržitelného hospodaření v lesích. Současně podporuje spotřebu dřeva jako jedinečné přírodní a obnovitelné suroviny, které má Česká republika dostatek.

PEFC ČR je součástí globálně nejrozšířenějšího certifikačního systému lesů PEFC International. V současnosti je celosvětově systémem PEFC certifikováno přes 300 mil. ha lesů a více než 18.000 zpracovatelských a obchodních společností jsou držiteli certifikátu spotřebitelského řetězce.

V ČR je pod kontrolou systému PEFC 70 % rozlohy lesů a přes 200 společností prokazuje svou společenskou odpovědnost zapojením se do PEFC spotřebitelského řetězce.

Logo PEFC je mezinárodně důvěryhodná a známá značka, která zaručuje původ dřeva ze správně obhospodařovaných lesů.

Další informace a zajímavosti o lesnictví naleznete na www.pefc.cz.

Produkci a grafickou podobu kalendáře si vzala na triko agentura LaceUp (www.laceup.cz)

A jaké že to máme fotky uvnitř kalendáře?

pefc-kalendar-2017-vizualizace-komplet_oriznuto

 

Mohlo by se Vám také líbit

3 komentáře

 • Reply
  Martin Brňovják
  17. 12. 2016 at 17:27

  Je to hezký počin. Ale 350,- čistě za budku je moc. Co je vše zahrnuto do ceny?
  Děkuji za odpověď, Brňovják Martin

  • Reply
   admin
   15. 2. 2017 at 11:42

   V částce 350 Kč je zahrnuta výroba budky, komunikace s vlastníkem lesa a instalace budky v lese. Vzhledem k tomu, že projekt probíhá v lesích na území celé České republiky, což znamená nemalé náklady na koordinaci a realizaci, tak z našeho pohledu je uvedená cena velmi rozumná.

   S pozdravem tým Letem lesem.

 • Reply
  Jitka
  18. 12. 2016 at 5:13

  To je škoda, že je tam víc těch ponurých obrázků, mám ráda les rozzářený, zalitý sluncem…tohle na mě působí trošek depresivně.

 • KOMENTUJ