Les O lesích Zajímavosti

Týden lesů: vyražte do lesa za poznáním i vy!

Jankovska 2

Každý druhý květnový týden je v České republice Týdnem lesů. Lesníci bez rozdílu vlastnictví spojují své síly, aby oslovili veřejnost obdobným způsobem – jedno téma, jednotné materiály, obdobné aktivity. Letos má Týden lesů téma „Dřevo je cesta k rovnováze na Zemi“ a akce k Týdnu lesů se budou konat po celé republice nejen od 8. do 14. 5., ale i nadále během celého měsíce května.

Týdny lesů se v ČR konají od roku 2008, kdy pořádání osvětových akcí pro veřejnost odstartoval Evropský týden lesů. Jejich podstatou jsou zábavně naučné a vzdělávací programy a akce, které pořádají lesnické podniky a společnosti pro veřejnost, tedy akce lesní pedagogiky (více zde). Pořádají se většinou pro mateřské a základní školy, ale také pro středoškoláky, důchodce, zájmové skupiny, postižené děti apod. a probíhají ve většině případů přímo v lese. Veřejnost se na nich dozví zábavnou formou mnoho o životě lesa a práci lesníků. Do těchto akcí se zapojuje většina významnějších lesnických společností – Lesy České republiky, Vojenské lesy a statky, větší obecní a městské a církevní lesy.

Téma Týdne lesů pro letošní rok vychází z kampaně „Dřevo je cesta k rovnováze na Zemi“ Nadace dřevo pro život. Cílem je během programů lesní pedagogiky předat lidem tato sdělení:

– Naše lesy jsou v dobrém stavu (jejich plocha se zvyšuje a dřeva v nich přibývá).

– České dřevo je obnovitelná surovina.

– Využíváním dřeva chráníme životní prostředí.

– Využívejte české dřevo, pomůžete našim lesům.

Pokud byste chtěli vědět více o Týdnu lesů či si najít akci nejblíže vašemu bydlišti, podívejte se na  www.lesnipedagogika.cz/tydenlesu nebo facebookový profil lesní pedagogiky.

Foto: lesnipedagogika.cz

Jankovska 1

Mohlo by se Vám také líbit

Žádné komentáře

KOMENTUJ